Základní škola Břešt

Úvod / Předměty / Matematika

Matematika

Na těchto stránkách si moji milí žáci můžete procvičit příklady, které jsou rozděleny podle kategorií a ročníků a některé mají dokonce i výsledky. Takže, přeji vám pevné nervy, pevnou vůli a pevné svalstvo v místech, kde se tělo stýká se židlí... Jo, a kdyby jste náhodou v řešených příkladech objevili chybu, tak Vás může hřát pocit, že jste lepší než já. Přijďte za mnou a hrdě mi to oznamte, budete pochváleni před nastoupenou třídou, případně před usmívajícím se ředitelem ....

    Matematika (z řeckého μαθηματικός (mathematikós) = milující poznání; μάθημα (máthema) = věda, vědění, poznání) je věda zabývající se z formálního hlediska kvantitou, strukturou, prostorem a změnou. Matematika je též popisována jako disciplína, jež se zabývá vytvářením abstraktních entit a vyhledáváním zákonitých vztahů mezi nimi.

    Charakteristickou vlastností matematiky je její důraz na absolutní přesnost metod a nezpochybnitelnost výsledků. Tyto vlastnosti, které matematiku odlišují od všech ostatních vědních disciplín, mají původ již v antickém Řecku. Nejstarším dochovaným příkladem tohoto přístupu je kniha řeckého matematika Euklida Základy pocházející z 4. století př. n. l.

Pro ty z Vás, kteří se chtějí dozvědět více, nebo se chtějí zdokonalit, mám k dispozici zajímavé odkazy:

Externí odkazy

Připomínky, návrhy a dotazy na: ZurekV@zsbrest.cz